kpb

Dojrzałe Kino: Jeszcze dzień życia

środa,  14 listopada 2018, godz. 11.00 

 

  

 

W środę, 14 listopada, zapraszamy dojrzałych widzów na pokaz nagrodzonego na festiwalu w Annecy filmu Jeszcze dzień życia zrealizowanego na podstawie książki Ryszarda Kapuścińskiego z jego wyprawy do Angoli.

 

Jeszcze dzień życia to poruszająca międzynarodowa koprodukcja łącząca stylizowaną animację z materiałem dokumentalnym. Film powstał na podstawie książki wybitnego polskiego reportera Ryszarda Kapuścińskiego o wydarzeniach wojny domowej w Angoli w ostatnich miesiącach przed uzyskaniem przez ten kraj niepodległości w 1975 roku. Jeszcze dzień życia miał premierę podczas festiwalu w Cannes, a pokaz na Międzynarodowym Festiwalu Animacji Filmowej w Annecy zakończył się owacją na stojąco i przyznaniem filmowi Nagrody Publiczności.

Film prezentowany będzie w polskiej wersji językowej z angielskimi napisami. Głosu postaciom użyczyli m.in. Marcin Dorociński, Olga Bołądź, Arkadiusz Jakubik i Tomasz Borkowski.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE:     

JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA | ANOTHER DAY OF LIFE
reż. Damian Nenow, Raúl de la Fuente
Polska/Hiszpania/Belgia/Niemcy/Węgry 2018, 85’


fot. Protege Films

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2018: konkurs Inne Spojrzenie
MFF w San Sebastián: Nagroda Publiczności
Biografilm Festival 2018: Nagroda Publiczności w Konkursie Międzynarodowym

Trzymająca w napięciu historia trzymiesięcznej wyprawy wybitnego reportera Ryszarda Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli, w której linia frontu zmienia się jak w kalejdoskopie. Zgodnie z książkowym pierwowzorem widz rozpoczyna podróż z Kapuścińskim w 1975 r. od Luandy, stolicy Angoli. Trwa dekolonizacja po portugalskiej rewolucji goździków. Portugalczycy opuszczają w pośpiechu luksusowe dzielnice miasta. Przeraża ich widmo ataku na stolicę kraju. Pakują cały swój dobytek w drewniane skrzynie. W Luandzie zamykane są sklepy, znikają służby porządkowe, rosną góry śmieci. Kapuściński z opuszczonego miasta codziennie nadaje depesze do Polskiej Agencji Prasowej. W końcu wyrusza w śmiertelnie niebezpieczną podróż w głąb kraju. Ledwo uchodząc z życiem, zdaje sobie sprawę, że jest świadkiem wydarzeń, które będą wymagać wyjścia poza rolę obserwatora. Czy reporter może zataić sensacyjne odkrycie dla dobra wyższej sprawy?

 

ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       
 

 

PARTNERZY:

  
       
  

       

 
       

   

archiwum