kpb

Dojrzałe Kino: Młynarski. Piosenka finałowa (przedpremierowo!)

środa, 25 października 2017, godz. 11.00

 

  

 

W środę, 25 października, zapraszamy dojrzałych widzów na przedpremierowy pokaz filmu Młynarski. Piosenka finałowa - dokumentalnego portretu poety, artysty kabaretowego i autora niezapomnianych piosenek, Wojciecha Młynarskiego.

 

Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. Wywiad z bohaterem filmu oraz wypowiedzi rodziny i przyjaciół składają się na niezwykle uczciwą, nieocenzurowaną opowieść o niezwykłym artyście, ale i człowieku z wyraźnym pęknięciem, zmagającym się z ludzkimi słabościami.

 

Premiera filmu zaplanowana jest na 3 listopada 2017 roku.

 

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentujemy wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja. Naszych widzów częstujemy kawą, herbatą i ciasteczkami. Gospodynią spotkań jest pani redaktor Maria Malatyńska.

 

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

 

Dojrzałe kino, jak dojrzałe wino - to pełnia smaku!

 

BILETY dla seniorów: 14 zł

 

O FILMIE: 

MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA | MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA
reż. Alicja Albrecht, Polska 2017, 90’

Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego W Polskę idziemy, Niedziela na głównym , Róbmy swoje, czy Jeszcze w zielone gramy wciąż pozostają najtrafniejszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki.

Dokument Młynarski. Piosenka finałowa to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Magdy Zawadzkiej i Krystyny Jandy. Na ekranie pojawia się Rodzina artysty oraz ci, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze.

 

ZWIASTUN:

 




zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  
       


PARTNERZY:

  
            

     

 
       

Bookmark and Share

archiwum