kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Czerwony pająk - przedpremierowo oraz spotkanie z Marcinem Koszałką

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #97
Czerwony pająk reż. Marcin Koszałka

czwartek, 26 listopada 2015, godz. 22.00



W ostatni czwartek listopada  zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Marcina Koszałki, Czerwony pająk - wstrząsającej historii PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem.

Spotykamy się jak zwykle wieczorową porą, rozkręcamy się kawą i herbatą, przysłuchujemy się krótkiemu wprowadzeniu i oglądamy... Po seansie posilamy się kanapkami i rozmawiamy z Marcinem Koszałką. Na koniec w klubie Betel czeka na nas bania za free. Bilety: tylko 10 zł!

Spotkanie poprowadzi Tomasz Rachwald, doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych UJ.


Za okazaniem biletu z nocnikowego seansu
- bania za free w Betel Klub
(Pl. Szczepański 3).


Strona sNKF na Facebooku .
Twitter - TUTAJ.


BILETY dla studentów: tylko 10 zł
- już w sprzedaży!
Ze względu na duże zainteresowanie, rezerwacje nie są aktywne.
UWAGA! Seans i spotkanie dla studentów i doktorantów!


CZERWONY PAJĄK | CZERWONY PAJĄK
reż. Marcin Koszałka, Polska 2015, 95' (premiera: 27 listopada 2015)

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach 2015: konkurs główny
MFF w Hajfie 2015: sekcja East of the West
MFF w Arras 2015: nagroda Francuskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku.

Scenariusz autorstwa Marcina Koszałki i Łukasza M. Maciejewskiego powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa.

Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy - nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Film jest debiutem fabularnym wielokrotnie nagradzanego krakowskiego dokumentalisty i operatora Marcina Koszałki, twórcy obsypanych nagrodami dokumentów Deklaracja nieśmiertelności, Istnienie czy Takiego pięknego syna urodziłam, laureata Złotych Lwów w Gdyni za zdjęcia do filmów Rewers i Pręgi.

Karol (Filip Pławiak) jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa „potrzebę“, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać.

Karol wchodzi z zabójcą w silną i emocjonalną relację mistrz - uczeń w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, uczeń stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

Film wyświetlany z angielskimi napisami.
|
The film will be shown with English subtitles.





PARTNERZY:

              

      


PATRONI:

    

         

archiwum